Достапни линкови

НХЛ ги откажа натпреварите до 14 Јануари


Националната Хокејарска лига соопшти дека сите натпревари се суспендирани до 14 јануари со што растат стравувањата дека ќе се откажат сите натпревари од оваа сезона. По неколкунеделни разговори се уште нема решение на спорот меѓу хокејарите и лигата. Медијацијата од државата не даде резултати во надминување на разликите меѓу двете страни.
XS
SM
MD
LG