Достапни линкови

Кувајт затвора приватна про-опозициска телевизија


Илустрација: Кувајт.
Кувајт ја затвори приватната телевизија Ал Јум, која ја поддржува опозицијата, поради тоа што не успеа да ги исполни административните услови, соопшти владата. Опозицијата смета дека ваквата одлука е заради замолчување на противниците на власта, јавува АФП. Тие тврдат дека богатата со нафта држава во Персискиот Залив сè повеќе станува полициска држава.
XS
SM
MD
LG