Достапни линкови

Милан - Барселона и Реал Мадрид - Манчестер Јунајтед во осминафиналето на ЛШ


Фудбалерите на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо и Марсело.
Во осминафиналето на фудбалската Лига на шампионите ќе играат Галатасарај - Шалке, Селтик - Јувентус, Арсенал - Баерн Минхен, Шахтјор – Борусија Дортмунд, Милан - Барселона, Реал Мадрид - Манчестер Јунајтед, Валенсија – ПСЖ и Порто - Малага. Ова се резултатите од денешната ждрепка што се одржа во седиштето УЕФА во швајцарскиот град Нион. Првите средби се закажани за 12 февруари, а реваншите се на 5 март идната година.
XS
SM
MD
LG