Достапни линкови

Убиен познат авганистански актер


Архивска фотографија: Авганистански полицајци.
Властите во провинцијата Нангархар во источен Авганистан соопштија дека актерот и режисер Захир Армани е пронајден мртов, откако беше киднапиран пред неколку дена. Актерот бил избоден со нож. Армани е многу познат авганистански актер и глумел во повеќе од 20 филма.
XS
SM
MD
LG