Достапни линкови

ХРВ бара од ЕУ да се заземе за човековите права во Русија


Хјуман Рајтс Воч соопшти дека Европската унија би требало да го искористи престојниот самит со Русија за да изврши притисок врз властите во Москва да претстанат да ја задушуваат слободата на говорот и на собири во земјата. Претседателот Владимир Питин в петок во Брисел ќе разговара со највисоки претставници на Европската унија.
XS
SM
MD
LG