Достапни линкови

Најстар на светот, јапонецот Кимура со 115 години


Најстар човек на светот е 115 годишниот јапонец Џируемон Кимура кој живее во регионот на Кјото. Ова го потврдија од Гинисовата книга на рекорди откако во понеделникот почина Дина Манфредини од американската држава Ајова која исто така имаше 115 години. Таа била родена две недели пред Кимура.
XS
SM
MD
LG