Достапни линкови

Двајца Руси и Италијанец грабнати во Сирија


Руската амбасада во Дамаск соопшти дека двајца Руси и еден Италијанец биле киднапирани во Сирија. Тие, како што е прецизирано, работеле за една сиријска приватна фирма и биле грабнати на автопатот меѓу пристаништето Тартур и градот Хомс. Во конфликтот во Сирија што трае над 20 месеци досега загинале над 43 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG