Достапни линкови

Во Украина 18 жртви од студеното време


Најмалку 18 луѓе умреле од од студеното време, односно изобилните врнежи од снег и темепретаурата под минус 10 Целзиусови степени. Украинското министерство за здравство соопшти дека 12 од жртвите умреле на улица и оти над 130 измрзнати луѓе биле хоспитализирани.
XS
SM
MD
LG