Достапни линкови

Шефот на бугарската дипломатија Младенов во Белград


Министерот за надворешни работи на Бугарија Николај Младенов
Министерот за надворешни работи на Бугарија Николај Младенов денеска ќе престојува во Белград на разговори со шефот на српската дипломатија Иван Мркиќ. Во текот на посетата, како што е соопштено, ќе биде потпишан Протокол за размена на документи за спогодба за социјално осигурување меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG