Достапни линкови

Годишно обраќање на претседателот Иванов во Собранието


Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска во рамките на 48 седница на Собранието, ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците.
Ова е негов 4-ти говор во парламентот од преземањето на функцијата во 2009 година.
Вообичаено е претседателот во своето обраќање да се осврне врз прашања од негова надлежност, односно политичката и економската состојба во земјава, како и евро-атланските интеграции на Македонија.
XS
SM
MD
LG