Достапни линкови

Убиени тројца пакистански војници


Илустрација.
Тројца пакистански војници загинаа, а четворица се повредени кога милитантите во провинцијата Кибер Пахтунква од заседа испукале граната кон едно воено возило. Човек кој се претставил како портпарол на талибанците ја презел одговорноста за нападите. Организацијата Техрик-е-Талибан со години е активна во тој регион.
XS
SM
MD
LG