Достапни линкови

Дизелот поевтинува за 1,5 денари, бензинот со иста цена


Малопродажната цени на дизелот од ноќеска на полноќ се намалуваат за 1,5 денар, на екстра лесното за домаќинство два денари, а цената на бензините останува непроменета. Според одлуката на Регулаторна комисија за енергетика, новата цена на Еуродизел изнесува 71,50 денари, а на екстра лесното масло за домаќинство 60 денари за литар. Се намалува и цената на мазутот и ќе изнесува 41,722 денари за килограм. Малопродажната цена на Еуросупер БС-95 и на Еуросупер БС-98 останува непроменета и изнесува 80,50 односно 82 денара за литар.
XS
SM
MD
LG