Достапни линкови

Сателитите близнаци на НАСА ќе бидат урнати на Месечината


Вселенското летало на НАСА таканаречените бизнаци сателити, Еб и Фло ќе бидат контролирано урнати во планина во близина на северниот пол на Месечината. Сателитите кружеа околу Месечината од пред една година при што го мереа полето на гравитацијата. Еб и Фло, имаат големина на машини за перење алишта и се речиси без гориво.
XS
SM
MD
LG