Достапни линкови

Деветнаесет жртви во насилства во Пакистан


Во насилствата на северо западот и југо западот на Пакистан загинаа најмалку 19 лица.
При експлозија на автомобил бомба во северозападниот племенски регион на Пакистан загинаа најмалку 16, а беа ранети десетици луѓе. Меѓу жртвите има жени и деца кои стоеле во близина на автобуска станица.
Во Кета пак вооружено лице уго убил портпаролот на локалната влада и двајца полицајци.
XS
SM
MD
LG