Достапни линкови

Премиерот Груевски во официјална посета на Хрватска


Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски денеска престојува во посета на Република Хрватска каде ќе има средба со хрватскиот премиер Зоран Милановиќ.
За време на посетата ќе биде потпишан договор за евроатлантско партнерство меѓу Република Македонија и Република Хрватска. Од македонска страна договорот ќе го потпише министерот за надворешни работи Никола Попоски, а од страна на домаќините Весна Лусиќ, потпретседател на Владата и министер за надворешни и европски работи.
XS
SM
MD
LG