Достапни линкови

Десет девојчиња загинаа во Авганистан


Десет девојки загинале при експлозија во источната авганистанска провинција Нангхар.
Според локалните власти девојчињата меѓу 9 и 13 години собирале огревно дрво и можеби случајно активирале поставена бомба.
XS
SM
MD
LG