Достапни линкови

Пакистан -10 загинати од автомобил бомба


Пакистан - архива
Во експлозија во северозападниот племенски регион на Пакистан загинаа најмалку 10 лица. Радио Слободна Европа - Радио Машал јави дека инцидентот се слуќил во близина на автобуската во Џамруд Кибер.
Според првичните сознанија, експлодирал автомобил. Меѓу жртвите има жени и деца.
XS
SM
MD
LG