Достапни линкови

Координативна средба кај Вељаноски за деблокирање на буџетот


Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски
Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски за денеска закажа Координативна средба на која ќе биде разгледана динамиката и деблокирањето на донесувањето на буџетот на Македонија за наредната година.
На средбата, како што информира собраниската прес-служба, покрај потпреседателите на Собранието и координаторите на пратеничките групи повика се и претседателот на Комисијата за финансирање и буџет Марјанчо Николов, претседателката на Законодавно - правната комисија Благородна Дулиќ и вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески.
XS
SM
MD
LG