Достапни линкови

Обама со поддршка до семејствата на жртвите од масакрот


Американскиот претседател Барак Обама
Американскиот претседател Барак Обама им понуди љубов и молитиви на семејствата на дваесет и шесте жртви, меѓу кои дваесет деца на возраст од шест и седум години кои беа убиени за време на масакрот во едно училиште во Конектикат. Обама говореше за време на бдеењето за жртвите во Њутаун, а оствари средби и со членовите на семејствата.
Обама порача дека САД не направиле доволно за да ги заштита своите деца и дека потребно е да се смени културата на вооружено насилство.
XS
SM
MD
LG