Достапни линкови

Временска прогноза-облачно со врнежи од дожд


Времето во Македонија ќе биде претежно облачно со локални врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Темпертурите ќе се движат од 4 до 8 степени.
Во Скопје слично време со температура до 5 степени.
XS
SM
MD
LG