Достапни линкови

Басеску свика консултации за избор на мандатар


Романскиот претседател Трајан Басеску.
Романскиот претседател Трајан Басеску ги покани претседателите на сите парламентарни партии на консултации што треба да се одржат утре, а кои, според него, се неопходни за посочување на кандидат за премиер на земјата. Поканети се и претставници на сите национални малцинства во парламентот.
XS
SM
MD
LG