Достапни линкови

Временска прогноза - Облачно време


Времето денеска ќе биде претежно облачно, претпладне со магла по котлините. Кон крајот на денот ќе има локални врнежи од дожд, особено во западните и северните делови од земјата. По котлините е можна појава на замрзнат дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Температурата се движи од четири до 10 степени.

Во Скопје ќе биде облачно. Кон крајот на денот ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Температурата во главниот град ќе се искачи до 5 степени.
XS
SM
MD
LG