Достапни линкови

Груевски најави 2000 вработувања во Џумајлија


Премиерот на Македонија, Никола Груевски
Премиерот Никола Груевски денеска најави инвестиција од најмалку 200 милиони евра во агрокомбинатот Џумајлија која ќе овозможи две илјади вработувања. Груевски објавувајќи го завршувањето на огласот за избор на концесионер за Џумајлија, информира дека таму ќе инвестира фирма-ќерка на позната мултинационална компанија од далечна држава.
Компанијата парите ќе ги инвестира во наредните три години.
XS
SM
MD
LG