Достапни линкови

Притворени опозициски демонстранти во Русија


Апсењата на протестите во Москва
Полицијата во Москва почнала да ги апси демонстрантите кои се собрале пред седиштето на Федералната безбедносна служба. Луѓето биле притвореи поради тоа што носеле бели марамчиња, политички транспаренти или поради тоа што пееле политички слогани против претседателот Владимир Путин.
Полицијата го уапсила и опозициониот лидер Алексеј Навални. Околу 26 лица биле притворени и на протестите во Санкт Петерсбург.
XS
SM
MD
LG