Достапни линкови

Светските лидери со сочувство до САД


Жителите на Конектикат пред црква во близина на местото на убиствата
Соочуство до роднините на жртвите од нападот во училиште во САД и натаму пристигнуваат од светските лидери. Првиот човек на ЕУ Хозе Мануел Баросо изрази искрено жалење. Британскиот премиер Дејвид Камерун изјави дека е длабоко потресен. Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи, Папата Бенедикт 16, францукиот претседател Франсоа Оланд исто така испратија соочуство.
Во вчерашниот напад на училиштето во Конектикат загинаа 20 деца и 6 возрасни лица.
XS
SM
MD
LG