Достапни линкови

Уапсени руски опозициони лидери


Жена положува цвеќе на споменикот на жртвите од политичката репресија во Советската ера за време на опозициските протести во Москва
Руските опозициски лидери Сергеј Удалцов, Ксенија Собчак и Илија Јашин се притворени денеска во Москва додека се обидувале да постават цвеќе на споменикот за жртвите на политичката репресија во Советската ера. Опозициските лидери Алексеј Навални и Борис Немцов се на местото на протестот.
Опозицијата денеска протестира против владата на претседателот Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG