Достапни линкови

Украинскиот вицепремиер поднесе оставка


Украинскиот вицепремиер Валериј Хорошковски
Украинскиот вицепремиер Валериј Хорошковски поднесе оставка од привремената влада во знак на протест против повторното назначување на Микола Азаров на премиерската функција. Кабинетот на Хорошковски соопшти дека Азаров е неспособен да ги спроведе економските реформи.
Изборот на Азаров за неговиот втор мандант падна во сенка поради тепачката во Парламентот меѓу преставниците на власта и опозицијата.
XS
SM
MD
LG