Достапни линкови

Пораки со соочуство по престрелката во училиште во САД


Полицијата ги евакуира децата од училиштето во Конектикат
Многу земји изразуваат соочуство на роднините на жртвите од престрелката во една училиште во САД, при која загинаа 20 деца и 6 возрасни. Јапонскиот министер Јошихико Нода изјави дека земјата изразува соочуство. Австралискиот премиер Џулија Гилард го опиша нападот како акт на зло. Иранското министерство за надворешни работи соопшти дека настанот е трагичен.
Убиецот 20 годишниот Адам Ланза по нападот во училиштето во Конектикат се самоуби, а претходно ја застрела и неговата мајка.
XS
SM
MD
LG