Достапни линкови

Руската опозиција планира протести во Москва и во Санкт Петерсбург


Апсења на опозициските активисти на протестите
Руските опозициони групи планираат протесни собири во главниот град Москва и во Санкт Петерсбург. Тие соопштија дека ќе ги одржат протестот во Москва и покрај тоа што не добиле дозвола од градските власти. За разлика од протестот во Санкт Петерсбург кој добил овластување.
Руската опозиција тврди дека откако претседателот Владимир Путин е на власт се повеќе нивни активности се забрануваат.
XS
SM
MD
LG