Достапни линкови

Во Египет референдум за предлог -уставот


Египќаните на улица пред гласањето за предлог уставот
Во Египет грѓаните денеска ќе гласаат на референдум за предлог -уставот. Претседателот Мухамед Морси и неговите исламистички поддржувачи соопштија дека документот ќе ја однесе нацијата чекор поблиску до демократија.
Повеќе од 26 милиони граѓани ќе го дадат својот глас, а други 25 милиони ќе го направат тоа во наредната недела.
XS
SM
MD
LG