Достапни линкови

Временска прогноза-сончево со умерена облачност


Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена, а кон крајот на денот и значителна облачност. По одделни котлини ќе има појава на магла. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми и ќе има локални врнежи од дожд на повисоките планини од снег.
Утринската температура ќе се движи од минус осум до минус еден, а дневната од два до девет степени. Во Скопје слично време, со температура до три степени.
XS
SM
MD
LG