Достапни линкови

Средба на претставници на МНР на Македонија и Бугарија


Никола Младенов, бугарски миистер за надворешни работи
Во Крива Паланка денеска на заедничка иницијатива се одржа првата работна средба на претставници од министерствата за надворешни работи на Македонија и Бугарија.
Средбата, како што информира македонското Министерство за надворешни работи, е со цел да се разгледаат и дефинираат идните активности во насока на унапредување на соработката и односите меѓу двете држави.
XS
SM
MD
LG