Достапни линкови

Маж со нож избоде 22 деца во Кина


Во селото Чиенпенг, во кинеската провинција Хенан, едно лице со нож избоде 22 деца пред локалното училиште. 36 годишниот маж е уапсен.
Засега не се знае природата на повредите на децата.
Во Кина имаше серија напади врз деца во изминативе години од луѓе кои изгубиле работа или не се снашле во економскиот бум на земјата.
XS
SM
MD
LG