Достапни линкови

Временска прогноза - сончево и студено


Macedonia-First snow in Skopje
Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Утринската температура ќе се движи од минус 16 до минус шест, а дневната од минус два до шест степени.
Во Скопје слично време со температура до еден степен.

За време на викендот ќе преовладува променливо облачно и малку потопло време со услови за локални врнежи од дожд, особено во западните делови, а само на повисоките планини се очекува снег. По котлините и речните делови ќе има услови за појава на магла.
XS
SM
MD
LG