Достапни линкови

Либерман обвинет за перење пари


1
Израелскиот јавен обвинител Јахуда Вајнштајн го обвини министерот за надворешни работи Авигор Либерман за прекршување на довербата. Вајнштајн денеска со поднесувањето на обвинието ја затвори 12годишната истрага против Либерман поради сомневање за измама и перење пари. Таквиот потерг е закана за политичкиот живот на Либерман кој што е лидер на десноориентирана партија која е во владеачка коалиција со премиеро Б енјамин Нетанјаху.
XS
SM
MD
LG