Достапни линкови

Експлозија на бомба во Кандахар по посетата на Панета


При бомбашки напад на воздушната база на НАТО во Авганистан загинаа најмалку двајца војници и 11 се ранети. Авганистанските власти соопштија дека нападот се случил во Кандахар на само неколку часа по посетата на американскиот државен секретар Леон Панета. Портпаролот на ИСАФ мисијата во Авганистан потврди дека имало напад но не соопшти детали.
XS
SM
MD
LG