Достапни линкови

Половина тон дрога запленета во Таџикистан


Таџикистанските власти соопштија дека заплениле половина тон дрога кој бил прошверцуван во земјата од Авганистан. Безбедносните служби соопштија дека само во тект на изминатва недела конфикувале 20 килограми хашиш и над 10 килограми суров опиум во три различни операции. Властите соопштија дека во изминатава година заплениле над 3 тони дрога.Обединетите Нации сметаат дека една третина од дрогата која стигнува во западните држави минува низ државите од Централна Азија.
XS
SM
MD
LG