Достапни линкови

Тепачка во украинскиот парламент


Денешната седница на украинскиот парламент беше прекината откако избувна тепачка меѓу пратениците од власта и од опозицијата. До тепачката дојде откако опозиционите пратеници се обидоа да го блокираат гласањето за нов спикер на парламентот. Вчера, опозицијата го блокираше и гласањето за реизбор на премиерот Микола Азаров.
XS
SM
MD
LG