Достапни линкови

Меѓународни инспектори на преговори во Техеран


Тим на Меѓународната агенција за атомска енергија денеска во Техеран ќе разговара со ирански претставници за контроверзната нуклеарна програма на Иран. Меѓународниот тим настојува да постигне договор со Иран за инспекција на сомнителните нуклеарни капацитети за да биде утврдено дали има и воена димензија на оваа програма.
XS
SM
MD
LG