Достапни линкови

Папата од денеска почна да „твита“


Папата Бенедикт 16-ти денеска го напиша првиот твит на неговиот профил кој што е следен од над милион луѓе. Тој во својот прв твит испрати благослов до следбениците. Неговата порака беше преведена на 8 јазици. Ватикан соопшти дека подоцна Папата ќе одговара на прашања на верниците кои ќе ги постават на твитер.
XS
SM
MD
LG