Достапни линкови

Путин со редовно обраќање до нацијата


Владимир Путин денеска ќе го има редовното годишно претседателско обраќање до нацијата. Тоа ќе биде негов прв говор откако во мај годинава по трет пат ја презеде функцијата шеф на руската држава. Претходно Путин четири години беше премиер.
XS
SM
MD
LG