Достапни линкови

Либерман: ЕУ води непријателска политика кон Израел


Шефот на израелската дипломатија Авигдор Либерман ја изјави дека Европа води неријателска политика спрема евреите како кон крајот на 30 тите години на 20 век. Ове е реакција на Либерман откако ЕУ ги осуди плановите за изградба на нови еврејски населби на Западниот Брег.
Тој ја повика ЕУ да посвети внимение на повиците на уништување на Израел алудирајки на изјавите на лидерот на Хамас во егзил Калед Машал.
XS
SM
MD
LG