Достапни линкови

Бериша: Делењето албански државјанства нема да го дестабилизира регионот


Албанскиот премиер Сали Бериша изјави дека одлуката за давање на државјанство на секој Албанец каде и да се наоѓа во светот не го дестабилизира регионот туку напротив, произведува стабилност на балканот. Тој најави дека одлукаѕа ќе биде донесена во текот на оваа недела. Екс-премиерот на Косово Рамуш Харадинај ја поздравио најавената одлука на официјална Тирана.
XS
SM
MD
LG