Достапни линкови

Меркел ќе се сретне со претседателот на Киргистан


Претседателот на Киргистан Алмазбек Атамбаев денеска во Берлин ќе се сретне со германскиот канцелар Ангела Меркел. Разговорите ќе се фокусираат на билатерални и економски односи, се наведува на интернет страницата на Меркел. Американската организација “Хјуман Рајтс Воч” испрати апел до Меркел да изрази сериозна загриженост за почитувањето на човековите права во Киргистан.
XS
SM
MD
LG