Достапни линкови

ЕУ посветена на соработката со Украина


Министрите за надворешни работи на Европската унија изјавија дека остануваат посветени на блиска соработка и продолжен политички дијалог и покрај постоечките проблеми. По вчерашната средба во Брисел министрите во писмена изјава се согласуваат дека Унијата се уште сака да го потпише договорот за политичка асоцијација и слободна трговија со официјален Киев под услов украинските власти да демонстрираат детерминирани постапки и видлив напредок.
XS
SM
MD
LG