Достапни линкови

Протерани Сиријци од амбасада во Германија


Германија протера четворица Сиријци вработени во сиријската амбасада во Берлин поради влошување на односите. Германскиот министер за надворешни работи Гвидо Вестервеле изјави дека тоа е јасен знак оти Германија ги сведува на минимум односите со претставници на режимот на сирискиот претседател Башар Ал Асад. Се очекува Сиријците да ја напуштат Германија до четврток.
XS
SM
MD
LG