Достапни линкови

ДУИ: Арифи можен кандидат за градоначаник на Тетово


Вицепремиерката за европски прашања Теута Арифи, е можен канидат на ДУИ за градоначалник на Тетово, изјави денеска претставникот на раководството на ДУИ Абдулаќим Адеми на конференцијата „Локални избори 2013: За родова
рамноправност“. Тој додаде дека до крајот на месецов членството на партијата ќе одлучи кој од тројцата можни кандидати ќе биде на градоначалничката листа. Тие ќе бираат меѓу Арифи, Хазби Лика и Ибрахим Дехари.
XS
SM
MD
LG