Достапни линкови

6-мина загинати во самоубиствен напад во Пакистан


Пакистан, 10.12.2012
Најмалку 6 лица загинале при напад на милитанти врз една полициска станица во северозападен Пакистан. Според дописникот на Радио Слободна Европа, во нападот учествувале и двајца бомбаши самоубијци, а одговорноста ја превзеле пакистански талибанци.
XS
SM
MD
LG