Достапни линкови

Временска прогноза - студено и облачно


Времето денеска ќе биде сончево и студено со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен северен ветер, особено долж Повардарието. Во вечерните часови облачноста ќе се зголемува и во западните подрачја ќе има услови за локален снег. Температурата ќе се движи од -5 до 4 степени. Во Скопје до 3 степени.
XS
SM
MD
LG