Достапни линкови

Руски функционери ќе се сретнат со Брахими


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека еден од неговите заменици ќе се сретне денеска во Женева со меѓународниот претставник на ОН и Арапската лига за Сирија Лакдар Брахими. Лавров изјави дека тие ќе разговараат за идеи за можни решенија без предуслови. Русија досега ги блокираше обидите на меѓународната заедница да преземат построги и силни акции против сирискиот претседател Башар Ал Асад.
XS
SM
MD
LG